A kutyáknak fantasztikusan működik a biológiai órája, pontosan tudják, mikor kelsz fel, mikor mentek sétálni és legfőképp, hogy mikor jössz haza a munkából – főleg, ha a napi rutin általában ugyanaz. Azt vettem észre, a kutyáknak is szükségük van a rutinra, mert ha valami nem a megszokott sorrendben történik, már nyugtalankodnak.
2. Cicakutyák
Vannak kutyusok, akik megnyalják a mancsukat, és azzal tisztítják a fejüket – akárcsak a cicák. Mivel a kutyáknak korlátozottak a lehetőségeik a vakarózásra vagy a tisztálkodásra, azt használják, amit tudnak. Ezért rázzák magukat, még ha nem is vizesek, és ha tanulnak valami hasznosat a cicáktól, miért ne használnák?
3. Rejtőzködő dalmaták
A dalmata kölykök hófehéren jönnek a világra, a pöttyök csak később jönnek elő. Ez bizonyítja, hogy a Disney meséi ismeretterjesztő filmként is megállják a helyüket, hisz ez az információ a 101 kiskutya című remekműben is benne volt.
4. Lusta kutya
Az, hogy a kutyák 12-14 órát alszanak, farkas őseiktől örökölt tulajdonság, nem pedig a lustaság jele. A farkasok rengeteg energiát használtak fel a nap aktív idejében, ezért sok pihenésre volt szükségük. A kutyáknak ma már nem kell hosszú kilométereket vándorolni az élelemért, de a sok pihenés szükséglete megmaradt. Az én kutyám napi 16-18 órát is képes vízszintesben tölteni, különösen ebben a hőségben.
5. A sprinter
Az agár a világ leggyorsabb kutyája. 60-65 km/órás sebességgel is képesek száguldani, míg mi kb.10 km/órával tudunk csak döcögni, bár ha nagyon megerőltetjük magunkat, 25 km/óra a rövidtávú végsebességünk.
6. A kutyák színvakok?
Kiderült, hogy a kutyák nem teljesen színvakok, csak nem azt a színskálát érzékelik, amit mi. Még a szakértők sem értenek egyet teljesen, mely színeket látják a kutyák, de a legtöbb kutatás szerint valószínűleg a vöröset és a zöldet nem, a kéket és a sárgát viszont igen. A színeknek nincs olyan jelentőségük a kutyák számára, mint számunkra, de azért kísérletezhetünk, vajon a kék labda jobban tetszik-e neki, mint a piros.
7. Az orr
Az nem újdonság, hogy a kutyák szaglása a legfejlettebb az összes érzékük közül. Számokban kifejezve 100000-szer fejlettebb, mint a miénk, azaz nagyon nagyon kifinomult. Így érthető, miért olyan jók drogkeresésben vagy vadak felkutatásában.